Utworzone dnia 22 Cze 2019

Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom Brzezin, którzy wspierają dobrym słowem Spółdzielnię Socjalną Communal Service w Brzezinach. Dziękuję Państwu za telefony i zainteresowanie naszą stroną w BiS-ie (de facto: połową strony).
Miłe jest usłyszeć, że pytacie Państwo dzwoniąc do nas dlaczego nie ukazuje się informacja o Spółdzielni co tydzień. Spieszę więc poinformować wszystkich zainteresowanych, że wykupiłem dla Spółdzielni połowę strony w BiS-ie w okresie kiedy gazeta ta ukazywała się dwa razy w miesiącu i tak już pozostało. A więc nasze informacje będą docierać do mieszkańców Brzezin co drugi tydzień, co nie znaczy, że będą mniej ciekawe.
Otrzymujemy też od Państwa telefony z pytaniami dlaczego na tej czy innej ulicy jest nie posprzątane, już o tym mówiłem ale przypomnę, że działamy zgodnie z Porozumieniem podpisanym z Panią Burmistrz czyszcząc i sprzątając te ulice i chodniki, zgodnie ze zleceniem i przyjętym harmonogramem. Podobnie jest z opróżnianiem koszy ulicznych. Mamy zapisane w Porozumieniu, że powinniśmy je opróżniać dwa razy w tygodniu. A pracownicy Spółdzielni opróżniają kosze częściej ( bez dodatkowej zapłaty za usługę) żeby mieszkańcom Brzezin było milej i żeby nie musieli oglądać przeładowanych koszy ulicznych. „Swoją drogą” zawsze jestem zdziwiony jak można do koszy ulicznych wrzucać odpadki domowe, podczas gdy każdy z nas i tak przecież płaci za śmieci z racji podpisanej w tej sprawie umowy z Miastem.
Pisałem ostatnio o niszczeniu posadzonych przez Spółdzielnię kwiatów na terenie całego Miasta. Ale ostatnia informacja o tym, że ktoś dla zabawy powyrywał posadzone kwiaty i ułożył je w miejscu gdzie rosły „woła o pomstę do Nieba”. Po co i kto to robi – delikatnie mówiąc jest to typowy wandalizm. I wreszcie ostatnia informacja – wyjaśnienie dla wszystkich, że rynek miejski w Brzezinach usytuowany pomiędzy ulicami Modrzewskiego i Lasockich, nie sprzątają pracownicy naszej Spółdzielni tylko Spółki Miejskiej.
Spółdzielnia szuka pracy dla swoich pracowników, pracujemy u osób prywatnych i instytucji na terenie Brzezin. Ostatnio otrzymaliśmy zlecenie od Pani Burmistrz na budowę części ulicy Ogrodowej w Brzezinach, na której będzie położony asfalt. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nas i składanie zleceń na różnorodne prace. Jesteśmy najtańsi na brzezińskim rynku pracy, a przez to konkurencyjni.
Tadeusz Klimczak
Prezes Spółdzielni